Pátek, 24 března, 2023

Vyberte jídelní židle, které zapadnou do vaší jídelny

Jídelny mívají různé tvary i velikosti, přičemž někdy se jedná o neformální koutky, jindy zase o honosné samostatné místnosti. Dominujícím prvkem každé jídelny však je stůl, a hned po něm i židle. Jakou výšku židlí zvolit? Znáte látky, které jsou odolné a vydrží i nápor malých ratolestí? Předtím, než si vyberete konkrétní modely, si přečtěte následující řádky.

Velikost jídelní židle

Konferenční stolky zkrátka nejsou uzpůsobeny tomu, abyste u nich jedli oběd nebo večeři. Pro společná setkávání s ostatními členy rodiny slouží jídelní stůl. Co se týče jídelní židle, tak standardní výška sedáku je okolo 45 centimetrů a klasická výška stolu je přibližně 75 centimetrů.

Pravidlo: Mezi horní částí sedáku jídelní židle a spodní částí stolu by měla být mezera alespoň 30 centimetrů.

Při měření velikosti jídelní židle nezapomeňte vzít v úvahu boční dřevěnou desku, která spojuje nohy s deskou. Ne všechny stoly ji mají, ale jestli ten váš stůl ji má, dávejte si pozor, aby vám zbylo dostatek prostoru pro kolena.

Jakmile si vyberete správnou výšku jídelních židlí, budete chtít zjistit, kolik židlí se kolem stolu vejde. Na každou židli si nechte 60 centimetrů volného místa. U 180 centimetrů dlouhého stolu se pohodlně usadí 6 osob, u 240 centimetrů dlouhého stolu 8 osob a u 300 centimetrů dlouhého stolu klidně i 10 osob.

Pohodlné jídelní židle

Při výběru mezi čalouněnými a nečalouněnými židlemi hraje roli spousta faktorů a obě varianty mají své výhody. Některé povrchy je možné snadno otřít, takže se nemusíte obávat rozlitých tekutin. Židle, která není čalouněná, je obvykle užší a snáze se vejde k menšímu stolu. Pokud však rádi pořádáte dlouhé, poklidné večeře, zvolte spíše něco čalouněného, co bude pohodlnější.

Čalouněná jídelní židle v podobně křesla je rozhodně nejpohodlnější volbou, zejména když máte velký stůl nebo velkorysou místnost.

Podívejte se do nabídky e-shopu Atan.cz, kde najdete i šatní skříně, komody, pohovky a další nábytek do interiéru. 

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora