Neděle, 5 února, 2023

Vyberte si kvalitní nosiče kol, ať už máte jakýkoli osobní vůz

Blíží se léto a spousta z nás se těší na dovolenou prožitou aktivně ve spojitosti s cestováním. Jestliže si chcete na dovolenou převézt své kolo, nebo jízdní kola pro celou rodinu, máte skvělou příležitost s nosiči kol. Vybrat si můžete z několika typů, a je jen na vás, pro který se nakonec rozhodnete. Je však potřeba brát ohled i na váš vůz.

Nosiče kol na střechu

Střešní nosiče můžete potkat na silnicích velmi často. Abyste je mohli uchytit, potřebujete také střešní příčníky. Patří k nejlevnější variantě, ovšem mohou za nepříznivého počasí negativně ovlivnit jízdní vlastnosti vozu, stejně jako jeho spotřebu. Možná vás nepotěší ani zvýšená výška auta. Zvážit jejich nákup pečlivě byste měli i v případě, že jste malí. Upevnit kola je jednoduché a rychlé, ale menším lidem by to mohlo činit problém.

Nosiče kol na tažné zařízení

Velmi oblíbeným způsobem, jak převážet kola, je s pomocí nosičů kol na tažné zařízení. Je fakt, že potřebujete tažné zařízení a vyřídit si další SPZ, což vás bude stát pár set korun, ale získáte pohodlný a příjemný způsob převozu. Nedojde k ovlivnění jízdních vlastností vozu, ani k jeho spotřebě, sice bude auto o kousek delší.

Nosiče kol na páté dveře

Nosič kol na páté dveře není možné použít u všech aut. Je možné jej uplatnit u vozů vyšších nebo SUV. Sice znesnadní přístup do zadních prostorů auta a dveře se špatně otvírají, ale jinak je tento způsob převozu kol nejpříjemnější.

Nechte si poradit a vyberte kvalitního výrobce

Abyste byli s nosiči kol plně spokojeni, je důležití koupit si kvalitní model. Zvolit můžete podle výrobce, ke kvalitním patří např. Thule nebo Hakr. Nejen nosiče kol ale i mnohé příslušenství k nim nabízí prodejce autodoplnky-obchod.cz. Nechte si poradit, nakupte tady a budete jistě spokojeni.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora