Úterý, 28 března, 2023

Vyplatí se dodávka na operativní leasing?

Leasing je stále oblíbenější způsob financování koupě vozu. Přihlásit se o něj může každý, kdo podniká. Typ podnikání a odvětví, ve kterém podnikatel podniká, je zde nepodstatné.

Co je to operativní leasing?

Jde o dvoustrannou smlouvu uzavřenou mezi nájemcem a pronajímatelem, ve které leasingová společnost převádí na nájemce právo užívat předmět smlouvy po stanovenou dobu. Na oplátku zavazuje zákazníka platit každý měsíc leasingovou splátku.

Mezi charakteristické rysy operativního leasingu patří:

  • nedojde k přechodu vlastnického práva k předmětu nájmu na nájemce,
  • možnost odkoupit předmět leasingu po skončení smlouvy,
  • riziko související s předmětem nájmu na straně pronajímatele (v případě odstoupení od smlouvy).

Jaké přináší operativní leasing výhody pro nájemce?

  • Neplatíte vysokou akontaci
  • nevytváříte okamžité náklady
  • rovněž nevytváříte žádné účetní závazky
  • není potřeba odkupovat předmět leasingové smlouvy po jejím ukončení – předmět můžete vždy bez následků vrátit leasingové společnosti
  • po skončení smlouvy si lze vybrat nový vůz

Kdy se vyplatí zvolit pronájem dodávky?

Pronajmout si dodávku se vyplatí v případech, kdy máte kilometrový nájezd menší než 20 000 a nechcete platit každý měsíc splátku. Rovněž se vám vyplatí si dodávku půjčit v situaci, kdy netušíte kolik kilometrů s vozem najedete a nechcete hradit zbytečně sankce za méně či více projetých kilometrů. Operativní leasing dodávky se vám nevyplatí jen v případech, kdy dodávku využíváte například 2 x za měsíc a po zbytek měsíce stojí na parkovišti. Totéž platí v případě stěhování a jednorázových akcí.

Jakou dodávku si na operativní leasing vybrat?

Jaký typ dodávky zvolíte závisí především na vašich potřebách. Vybírat můžete jak vozy užitkové vozy Volkswagen, tak například užitkové vozy značky Renault, Fiat Ducato nebo třeba Citroen Jumper. Velikost vozu pak závisí na tom, co budete v autě převážet. V případě potravin je vhodné si vybrat chladící modely vozů. V případě, že hodláte převážet osoby, pak sáhněte po osobních modelech dodávek, které vám nabídnou až 8 míst k sezení. Zvažte svůj podnikatelský záměr a vyberte si to nejlepší možné řešení pro vás.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora