Středa, 29 března, 2023

Vyplatí se pořídit si skútr? Jak si stojí tato alternativní varianta dopravy

Skútr je nepochybně zajímavý dopravní prostředek, který se ale u nás příliš neuchytil. V některých částech světa přitom skútr představuje prakticky základní kámen přepravy osob. Faktem je, že jsou nám to země poměrně geograficky i kulturně vzdálené. To ale neznamená, že bychom měli nad skútrem v našich podmínkách lámat hůl. V dnešní době totiž můžete pořídit jak klasický motorový skútr, tak zároveň elektroskútr, který jako pohotovostní vozidlo pro přepravu dává opravdu smysl. Skútr přitom může být také elegantní.

Vyberte si skútr vhodný pro vás

Zejména do města je skútr jako dělaný. Určitě s ním nebudete absolvovat dlouhé trasy, ale na kratší vzdálenosti je ideálním prostředkem. Velkou výhodou jsou pochopitelně malé rozměry a nízká spotřeba. Auto-moto magazín doporučuje zvážit také elektroskútry, které k tomu všemu přidávají ještě nulové emise. Je to výhoda i pro jejich majitele, protože takový skútr vám zkrátka nesmrdí a je prakticky neslyšný. Pokud se podíváme na další provedení skútrů podle jejich typu, můžeme si je rozdělit na:

  • Sportovní
  • Robustní
  • Retro
  • Pro ženy

Ano, existují dokonce i skútry určené ženám, protože výrobci skútrů zkrátka zohledňují potřeby veškerých zákazníků a snaží se tomu přizpůsobit i konstrukci. Naproti tomu jsou zde také robustní konstrukce skútrů, které vyhovují spíše větším postavám a mužům. Nechybí také nabídka různých retro řešení, která mohou mít i svůj osobitý styl.

Na trhu jsou také skútry, které vám mohu nabídnout sportovní vzhled, když vás klasické provedení skútru neoslovuje. Jak je tedy vidět, z nabídky si vybere opravdu každý, od milovníků klasiky, přes zájemce o moderní design a zájemce oceňující vysokou míru praktičnosti.

Skútr nemusíte mít nový

Pokud máte pocit, že byste využívali skútr pouze občasně, můžete se určitě podívat po ojetém modelu. Motoristický magazín vám obvykle doporučí při nákupu obezřetnost. V tomto ohledu je to velmi podobné, jako v případě nákupu osobního automobilu, akorát ceny jsou výrazně níže.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora