Pátek, 24 března, 2023

Vysokozdvižné vozíky: jak získat řidičské oprávnění k jejich řízení a jak probíhá odborné školení?

Nastupujete do nové práce, ve které budete ovládat vysokozdvižný vozík? To vás pak čeká školení řidičů vysokozdvižných vozíků. Nejedná se o nijak složitý proces a zvládne jím projít úplně každý. Chce to jen dávat pozor v průběhu výuky. Jak takové školení probíhá, co od něj můžete očekávat a jak jej úspěšně absolvovat?

Jak probíhá kurz vysokozdvižný vozík? Je složen z více segmentů

Školení vysokozdvižných vozíků se skládá z několika částí. Nejprve budete školeni ohledně možných rizik, které jsou s manipulací s vozíky spojené. Následně vám budou předány nezbytné teoretické informace o jejich ovládání a také návod, jak o vozíky správně pečovat, včetně proškolení o postupu při práci s břemeny.

Teoretická část výuky je zakončena testem

Teoretická část bude ukončena testy na vysokozdvižný vozík, které prověří vaše nově získané znalosti. Pokud budete během teoretické výuky dávat pozor a popřípadě si i zapisovat poznámky, není důvod abyste testem neprošli.

Praktická část kurzu a osvojení si potřebných dovedností

Po ukončení teoretické části na vás čeká již manipulace s motorovým vozíkem pod dozorem školitelů. Po úvodní ukázce si všechno sami osaháte a vyzkoušíte. Nebojte se zároveň klást dotazy a ptát se na vše co vás zajímá. To platí o obou částech kurzu. Nebude-li vám něco jasné, neostýchejte se a nechte si vše vysvětlit od školitelů. Kurz na vysokozdvižný vozík vás má totiž připravit na samostatné ovládání vozíku a předat vám znalosti nezbytné pro jeho řízení.

Po úspěšném absolvování teoretické i praktické části vám bude předán průkaz obsluhy motorových vozíků, lidově nazýván jednoduše jako řidičák na VZV, který vás bude opravňovat k manipulaci s vysokozdvižnými vozíky. Během školení se nebojte být aktivní a pokládat otázky, na které chcete znát odpovědi. Jakmile totiž budete vhození do ostrého provozu, budete odkázáni sami na sebe.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora