Úterý, 28 března, 2023

Vzdělaní a sofistikovaní lidé bývají gamblery nejčastěji, odhalil průzkum

Gamblerství patří mezi dnes velice časté závislosti. Lidé se dnes stávají závislými na drogách, na lécích, také na alkoholu, ale v těchto případech mluvíme o látkové závislosti, nikoli o té nelátkové. A gamblerství je nelátková závislost, která má však stejné fatální následky jako veškeré látkové závislosti. Nedávná studie se zaměřovala na to, kdo patří nejčastěji mezi gamblery. A i když by si člověk myslel, že jsou to primitivové sedící neustále před blikající bednou, jsou to naopak sofistikovaní, vzdělaní jedinci. Protože ono gamblerství není jenom hraní na automatech, ale je to také sázení na sport nebo dostihy a jiné. 

Činnost, která poskytuje úlevu a slast

Možná vás zajímá, proč se vůbec lidé stávají gamblery. Jenže odpověď na tuto otázku je poměrně jasná – je to z důvodu té slasti, kterou hry nebo sázení poskytují. A kromě toho tu mluvíme o jisté úlevě, která přijde po náročném dni plném stresu. 

Funguje to zkrátka podobně, jako když si dáte do úst kousek čokolády nebo když požijete alkohol nebo drogu. Přináší to úlevu, která vás po dobu několika týdnů či měsíců stále těší, proto ji vykonáváte neustále. A tím se automaticky roztáčí to kolo závislosti, ze kterého se už jenom těžce dostává ven. Ovšem není to nemožné. Člověk jen musí mít odhodlání a pevnou vůli. 

Závislý může být člověk i na počítačích či tabletech

Pokud hovoříme o gamblerství, nehovoříme jenom o závislosti na herních automatech, ale také o závislostech na sázení na různé sporty nebo dostihy. Dokonce sem spadá mimo jiné i tablet, počítač nebo jiné technické vymoženosti, na kterých se taktéž člověk může stát závislý. A taktéž se tato závislost řadí do kategorie “gamblerství” a jedná se tedy o nelátkovou závislost. 

Jaké jsou důsledky gamblerství?

Nabízí se ještě otázka, jaké jsou vůbec následky této závislosti. K následkům nepatří žádné újmy na zdraví, ale mluvíme konkrétně o rozpadu rodiny, o ztrátě přátel nebo o ztrátě zaměstnání.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora