Pátek, 24 března, 2023

Za zážitky do centra turistického ruchu Nízkých Tater, Demänovské doliny

Při návštěvě Nízkých Tater navštivte nejoblíbenější a nejnavštěvovanější centrum Nízkých Tater Demänovskou dolinu.
Kromě perfektních podmínek k lyžování ve dvou známých střediscích Ski centrum Žiarce a Ski centrum Jasná Chopok, toho zde můžete zažít mnohem více.
Prozkoumejte například kouzelná podzemí na území Národního parku Nízké Tatry. Podívat se můžete do Demänovské jeskyně svobody, která se nachází na pravé straně Demänovské doliny, pár kilometrů od střediska Jasná a patří mezi turisticky nejatraktivnější a nejvyhledávanější jeskynní systém.
Na výběr máte hned ze dvou prohlídkových tras. Při klasickém okruhu uvidíte to nejzajímavější z prostor Demänovské jeskyně, podzemní říčku Demänovku, krasová jezírka, bohatou krápníkovou výzdobu a chybět nebude ani odborný výklad zaměřený na historii a popis jednotlivých částí jeskyně.
Druhý okruh – dlouhý okruh, zahrnuje části tradičního okruhu s Velkým Dómem, Růžovou síní a Královou galerií. Ve všech částech uvidíte nejpestřejší výzdobu s různými tvary.

Demänovská ľadová jeskyně

Další jeskyní, která stojí za návštěvu, je Demänovská ľadová jeskyně. Zajímavá je unikátními a mohutnými tvary podzemních prostor a také stálou ledovou výplní, teplota v jeskyni se totiž pohybuje i v letních měsících od 0,4°C do 3°C.
Prohlídková trasa prochází přes mohutné říční chodby, propojené strmými úseky. První část prohlídky vede jeskynními prostory se sintrovou výzdobou a druhá část přes zaledněné prostory jeskyně.
Kombinaci sintorové výzdoby a ledové výzdoby tak vzniká jedinečný a kouzelný pohled. Před návštěvou jeskyně si nezapomeňte zabalit teplejší oblečení a pevnou obuv, chvíli před vstupem odpočinout, protože rozdíl venkovní a vnitřní teploty můžou tvořit určitou zátěž na organismus.
Pokud máte rádi adrenalin, vyměňte podzemní prostory jeskyň za lanové překážky vysoko na stromech. Tarzania Jasná je ideálním místem pro vyznavače adrenalinu, ale i rodiny s dětmi. Vybrat si můžete ze tří tras různých obtížností a délek, mezi nimi je i trasa pro dětí.
Udělejte dětem radost a ve FUN parku Žiarce zažijte jízdu na nejstrmější bobové dráze na celém Slovensku. Na dráze o celkové délce 1 000 m pojede maximální rychlostí až 45 km/hod. Okolí nabízí také možnosti turistky po turistických trasách a cyklotrasách.

Tip na ubytování:
Pokud sháníte ubytování, vyzkoušejte Hotel Tri Studničky**** s jedinečnou architekturou. K dispozici vám je wellness, masáže, různé druhy procedur, sauna či vířivka.
V centru Jasná vyzkoušejte prestižní Hotel Grand****, ve kterém byly ubytovány špičky lyžování během Světového poháru lyžování žen v roce 2016. Navštivte hotelové wellness&spa a vychutnejte si zážitek z okolní přírody Nízkých Tater.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora