Pátek, 24 března, 2023

Zdraví začíná v kuchyni. Jak si vážit jednotlivé suroviny?

Pokud se alespoň trochu zajímáte o téma lidského zdraví, určitě vnímáte současný negativní fenomén v podobě špatných stravovacích návyků moderní civilizace. Drtivé většině lidí chybí v tělech spousta základních vitamínů i minerálů, přičemž naopak konzumují ohromné množství tuků a průmyslově zpracovaných potravin. Jak si dokážete snadno ohlídat svůj jídelníček?

Važte, ale nešílejte

Jedním z nejzákladnějších kritérií je samozřejmě vaření z přírodních a nezpracovaných surovin. Rozhodně tedy v rámci pestré stravy zařaďte luštěniny, rýži, brambory, klasické maso, dostatek zeleniny i ovoce v rozumných mírách. S tím vám pomůže nejen kuchařka a kalorické tabulky na internetu, nýbrž i kuchyňská váha.

Právě na jejím základě budete přesně vědět, jestli jste použili například 150 gramů kuřecího masa, 200 gramů syrových brambor a tak dále. Zde je nutné si uvědomit, že většina klientů výživových poradců značně podceňuje přijaté kalorie, což je způsobené absencí kuchyňské váhy. Sice nemusíte vážit každou kuličku hrášku a dávat si tresty za trochu cukru v kávě, ale nic se nemá přehánět.

Přesné údaje

Chcete-li si usnadnit práci a vyhnout se nepřesnostem, je pro vás digitální kuchyňská váha jasnou volbou. Zvolíte-li kvalitní produkt, neunikne vám žádný detail. Na našem trhu se těší oblíbenosti především proslavená značka Tescoma, kterou vám zajisté nemusíme představovat.

Stačí si otevřít internetový obchod pod vloženými odkazy a prohlédnout si pestrou nabídku zboží za pouhých několik stovek korun. Vaříte-li pro více lidí, oceníte varianty schopné identifikovat hmotnost několika kilogramů s přesností na gramy. Ať už tedy chcete zhubnout, nabrat svalovou hmotu, či si zkrátka jen udržet současnou postavu, dávejte si pozor na správný poměr živin i jejich množství.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora