Úterý, 28 března, 2023

Vybavení autoservisů: Bez čeho se neobejdete?

Zařizování autoservisu není jednoduché. Vybrat veškeré vybavení, které budete potřebovat, může být běh na dlouhou trať. Rozhodně však lze doporučit, co by vám do začátku nemělo chybět.

Vybavení autodílny

Na trhu najdete různé vybavení autodílny, od pořádných strojů, nářadí až po drobnosti, bez kterých se při opravách vozů také neobejdete. Jedním z klíčových prvků v autoservisu jsou zvedáky. Ty totiž využijete v různých situacích. Zejména při přezouvání pneumatik, které je jedním z nejčastějších úkonů v servisu. Zvedáky se hodí také pro opravy podvozků vozidel. Vybírat můžete z několika typů, nejčastější volbou jsou dvousloupové zvedáky. Další možností je pak zvedák čtyřsloupový, využíván zejména při práci s podvozky.

Vybavení autoservisů

Zvedáky rozhodně nejsou jediné vybavení autoservisů, které budete potřebovat. Nezbytností jsou například i zouvačky pneumatik. Ty se liší svými parametry – jak velké pneumatiky s nimi sundáte, zda jsou automatické či poloautomatické a mnoho dalšího. Automatické zouvačky jsou skvělou volbou, většinu práce totiž udělají za vás. Ovšem jde o velkou investici. Častější volbou proto bývají spíše poloautomatické zouvačky. Ty vám práci usnadní, a přitom neseberou většinu vašeho rozpočtu.

Vybavení pneuservisu

Vybavení pneuservisu pro práci s pneumatikami je nejdůležitější. Přezouvání pneumatik je totiž nejčastějším úkonem, který lidé v servisu požadují. Proto se hodí pořídit rovnou i vyvažovačku kol. Vyvážená kola jsou nezbytností pro pohodlnou a bezpečnou jízdu. Při každém přezutí pneumatik by proto mělo dojít i k vyvážení kol. S tím vám pomůže vyvažovačka – automatická, nebo poloautomatická.

Pokud zařizujete autoservis, může být složité někde začít. Právě zvedáky, zouvačky a vyvažovačky jsou skvělou volbou. Poté můžete postupně vybírat i další vybavení, aby byl servis špičkově vybavený.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora